Vinter OS på Cajutan

Vi visar vinter OS på Cajutan 9 – 25 februari.
Se vinter OS på Cajutan i Bangkok

Torsdag 8 februari
18.05-20.00 Curling, mixed dubbel, grundspel
19.30-20.35 Backhoppning, herrar, normalbacke, kval

Fredag 9 februari
09.00-11.25 Konståkning, lagtävling, herrar och par, kortprogram
09.45-10.30 Freestyle, herrar, puckelpist, kval
11.35-13.30 Curling, mixed dubbel, grundspel
18.00-19.50 Invigning

Lördag 10 februari
09.00-12.30 Snowboard, herrar, slopestyle, kval
14.15-15.15 Längdskidor, damer, skiathlon
14.40-17.00 Ishockey, damer, grundspel Japan – Sverige
17.00-19.50 Short track, herrar 1 500 m final, damer 500 m kval, damer 3 000 m stafett kval
17.10-20.45 Rodel, herrar, enmans, heat 1 och 2
18.00-19.55 Skridsko, damer, 3 000 m, individuellt
18.05-20.00 Curling, mixed dubbel, grundspel
18.15-19.35 Skidskytte, damer, 7,5 km, sprint
19.10-21.30 Ishockey, damer, grundspel Schweiz – Sydkorea
19.35-21.20 Backhoppning, herrar, normalbacke, final

Söndag 11 februari
09.00-12.35 Konståkning, lagtävling, isdans och damer, korta program, par fritt program
09.00-09.40 Snowboard, herrar, slopestyle, final
09.00-11.10 Alpint, herrar, störtlopp
11.30-13.30 Snowboard, damer, slopestyle, kval
13.15-15.15 Längdskidor, herrar, skiathlon
14.00-16.40 Skridsko, herrar, 5 000 m, individuellt
14.40-17.00 Ishockey, damer, grundspel Finland – USA
16.50-20.45 Rodel, herrar, enmans, heat 3 och 4
17.30-18.00 Freestyle, damer, puckelpist, final omgång 1
18.05-20.00 Curling, mixed dubbel, skiljeomgångar
18.15-19.40 Skidskytte, herrar, 10 km, sprint
19.00-20.50 Freestyle, damer, puckelpist, final omgång 2 och 3
19.10-21.30 Ishockey, damer, grundspel Kanada – Ryssland

Måndag 12 februari
09.00-09.40 Snowboard, damer, slopestyle, final
09.00-11.10 Konståkning, lagtävling, herrar, damer och isdans fritt program
09.00-10.15 Alpint, damer, storslalom, åk 1
11.30-13.00 Snowboard, damer, halfpipe, kval
11.45-13.25 Alpint, damer, storslalom, åk 2
12.40-17.00 Ishockey, damer, grundspel Schweiz – Japan
17.10-18.00 Skidskytte, damer 10 km, jaktstart
17.30-18.00 Freestyle, herrar, puckelpist, final omgång 1
17.50-20.45 Rodel, damer, enmans, heat 1 och 2
18.05-20.00 Curling, mixed dubbel, semifinaler
19.00-19.50 Skidskytte, herrar, 12,5 km, jaktstart
19.00-20.50 Freestyle, herrar, puckelpist, final omgång 2 och 3
19.10-21.30 Ishockey, damer, grundspel Sverige – Sydkorea
19.30-21.15 Skridsko, damer, 1 500 m, individuellt
19.50-21.25 Backhoppning, damer, normalbacke, final

Tisdag 13 februari
09.00-09.30 Snowboard, damer, halfpipe, final
09.30-11.00 Alpint, herrar, kombination, störtlopp
11.00-12.00 Snowboard, herrar, halfpipe, kval
13.00-14.10 Alpint, herrar, kombination, slalom
14.40-17.00 Ishockey, damer, grundspel Kanada – Finland
15.30-16.45 Längdskidor, damer/herrar, sprint, klassiskt, kval
17.00-19.30 Short track, damer 500 m final, herrar 1 000 m kval, herrar 5 000 m stafett kval
17.30-20.45 Rodel, damer enmans, heat 3 och 4
18.00-19.50 Längdskidor, damer/herrar, sprint, finaler
18.00-19.50 Skridsko, herrar 1 500 m, individuellt
18.05-20.15 Curling, mixed dubbel, final
19.10-21.30 Ishockey, damer, grundspel USA – Ryssland

Onsdag 14 februari
09.00-10.00 Curling, herrar, grundspel
09.00-11.25 Konståkning, par, korta programmet
09.00-09.30 Alpint, damer, slalom, åk 1
09.00-10.00 Snowboard, herrar, halfpipe, final
10.10-12.30 Ishockey, damer, grundspel Sverige – Schweiz
11.45-12.55 Alpint, damer, slalom, åk 2
12.05-15.00 Curling, damer, grundspel
13.00-13.50 Nordisk kombination, ind. Gundersen, normalbacke
14.40-17.00 Ishockey, damer, grundspel Sydkorea – Japan
15.45-16.30 Nordisk kombination, ind. Gundersen, 10 km
17.00-18.45 Skridsko, damer, 1 000 m, individuellt
18.05-20.00 Skidskytte, damer, distans 15 km
18.05-21.00 Curling, herrar, grundspel
18.20-20.45 Rodel, tvåmanna, heat 1 och 2
19.10-21.30 Ishockey, herrar, grundspel Slovakien – Ryssland, USA – Slovenien

Torsdag 15 februari
09.00-10.00 Curling, damer, grundspel
09.00-10.25 Skeleton, herrar, heat 1 och 2
09.00-11.45 Konståkning, par, fritt program
09.00-10.30 Snowboard, herrar, snowboardcross seedningsrunda
09.00-11.10 Alpint, herrar, super-G
10.10-12.30 Ishockey, herrar, grundspel Finland – Tyskland
10.10-12.30 Ishockey, damer, grundspel USA – Kanada
11.30-12.50 Snowboard, herrar, snowboardcross, finaler
12.05-15.00 Curling, herrar, grundspel
13.30-15.10 Längdskidor, damer, 10 km fristil
14.40-17.00 Ishockey, herrar, grundspel Norge – Sverige
14.40-17.00 Ishockey, damer, grundspel Ryssland – Finland
18.00-19.15 Freestyle, damer, hopp, kval
18.00-20.00 Skidskytte, herrar, distans, 20 km
18.00-20.10 Skridsko, herrar, 10 000 m, individuellt
18.05-21.00 Curling, damer, grundspel
19.10-21.30 Ishockey, herrar, grundspel Tjeckien – Sydkorea, Schweiz – Kanada
19.30-20.45 Rodel, lag, stafett

Fredag 16 februari
09.00-10.00 Curling, herrar, grundspel
09.00-09.55 Skeleton, herrar, heat 3 och 4
09.00-12.30 Konståkning, herrar, korta programmet
10.10-12.30 Ishockey, herrar, grundspel USA – Slovakien
10.15-11.00 Snowboard, damer, snowboardcross, finaler
12.05-12.00 Curling, damer, grundspel
13.00-14.45 Längdskidor, herrar, 15 km fristil
14.40-17.00 Ishockey, herrar, grundspel Ryssland – Slovenien
18.00-19.10 Freestyle, damer, hopp, final
18.00-19.35 Skridsko, damer, 5 000 m, individuellt
18.05-21.00 Curling, herrar, grundspel
18.20-20.10 Skeleton, damer, heat 1 och 2
19.10-21.30 Ishockey, herrar, grundspel Finland – Norge, Sverige – Tyskland
19.30-20.35 Backhoppning, herrar, stora backen, kval

Lördag 17 februari
09.00-10.00 Curling, damer, grundspel
09.00-09.25 Freeski, damer, slopestyle, kval
09.00-12.25 Konståkning, herrar, fritt program
09.00-11.10 Alpint, damer, super-G
10.10-12.30 Ishockey, herrar, grundspel Kanada – Tjeckien
10.10-12.30 Ishockey, damer, kvartsfinal
11.00-12.15 Freeski, damer, slopestyle, finaler
12.05-15.00 Curling, herrar, grundspel
12.40-15.00 Ishockey, herrar, grundspel Sydkorea – Schweiz
12.40-15.00 Ishockey, damer, kvartsfinaler
16.30-17.40 Längdskidor, damer, 4×5 km, stafett
17.00-19.55 Short track, damer 1 500 m final, herrar 1 000 m final
18.00-19.15 Freestyle, herrar, hopp, kval
18.05-21.00 Curling, damer, grundspel
18.15-19.10 Skidskytte, damer, 12,5 km, masstart
18.20-20.25 Skeleton, damer, heat 3 och 4
19.10-21.30 Ishockey, herrar, grundspel Slovenien – Slovakien
19.30-20.45 Backhoppning, herrar, stora backen, final

Söndag 18 februari
09.00-10.00 Curling, herrar, grundspel
09.00-09.45 Freeski, herrar, slopestyle, kval
09.00-10.15 Alpint, herrar storslalom, åk 1
10.10-12.30 Ishockey, herrar, grundspel Tyskland – Norge
10.10-12.30 Ishockey, damer, placeringsmatcher
11.15-12.35 Freeski, herrar, slopestyle, finaler
11.45-13.25 Alpint, herrar, storslalom, åk 2
12.05-15.00 Curling, damer, grundspel
13.15-15.05 Längdskidor, herrar, 4x10km, stafett
14.40-17.00 Ishockey, herrar, grundspel Tjeckien – Schweiz
14.40-17.00 Ishockey, damer, placeringsmatcher
18.00-19.25 Freestyle, herrar, hopp, final
18.00-20.00 Skridsko, herrar lag jaktstart kval, damer 500 m individuellt
18.05-20.45 Bob, tvåmanna, heat 1 och 2
18.05-21.00 Curling, herrar, grundspel
18.15-19.15 Skidskytte, herrar, 15 km, masstart
19.10-21.30 Ishockey, herrar, grundspel Sverige – Finland

Måndag 19 februari
09.00-10.00 Curling, damer, grundspel
09.00-10.30 Snowboard, damer, big air, kval
09.00-09.15 Freeski, damer, halfpipe, kval
09.00-11.45 Konståkning, isdans, korta programmet
11.10-13.30 Ishockey, damer, semifinal
12.05-15.00 Curling, herrar, grundspel
18.00-20.00 Skridsko, damer lag jaktstart kval, herrar 500 m individuellt
18.05-21.00 Curling, damer, grundspel
18.15-20.45 Bob, tvåmanna, heat 3 och 4
19.10-21.30 Ishockey, damer, semifinal
19.30-21.20 Backhoppning, herrar, lag, stora backen

Tisdag 20 februari
09.00 -10.00 Curling, herrar, grundspel
09.00-11.35 Konståkning, isdans, fria danser
09.00-09.40 Freeski, damer, halfpipe, final
10.10-12.30 Ishockey, herrar, åttondelsfinal
10.10-12.30 Ishockey, damer, placeringsmatcher
11.00-12.40 Freeski, herrar, halfpipe, kval
12.05-15.00 Curling, damer, grundspel
12.40-17.00 Ishockey, herrar, åttondelsfinal
12.40-17.00 Ishockey, damer, placeringsmatcher
17.00-19.00 Short track, damer 1 000 m kval, herrar 500 m kval, damer 3 000 m stafett final
17.00-17.50 Nordisk kombination, ind. Gundersen, stora backen
18.05-21.00 Curling, herrar, grundspel
18.15-19.45 Skidskytte, mixed, stafett
18.50-20.45 Bob, damer, heat 1 och 2
19.10-21.30 Ishockey, herrar, åttondelsfinaler
19.45-20.30 Nordisk kombination, ind. Gundersen, 10 km

Onsdag 21 februari
09.00-10.00 Curling, damer, grundspel
09.00-10.45 Snowboard, herrar, big air, kval
09.00-12.30 Konståkning, damer, korta programmet
09.00-11.10 Alpint, damer, störtlopp
09.30-10.15 Freestyle, herrar, skicross, seedningsrunda
10.10-12.30 Ishockey, herrar, kvartsfinal
11.15-12.40 Freestyle, herrar, skicross, finaler
12.05-15.00 Curling, herrar, grundspel
12.40-17.00 Ishockey, herrar, kvartsfinal
12.40-17.00 Ishockey, damer, bronsmatch
15.00-16.30 Längdskidor, sprintstafett, damer och herrar, kval
17.00-18.15 Längdskidor, sprintstafett, damer och herrar, finaler
18.00-21.00 Skridsko, damer/herrar, lag, finaler
18.05-21.00 Curling, damer, grundspel
18.40-20.45 Bob, damer, heat 3 och 4
19.10-21.30 Ishockey, herrar, kvartsfinaler

Torsdag  22 februari
09.00-10.00 Curling, skiljeomgångar
09.00-09.30 Alpint, herrar, slalom, åk 1
09.30-10.40 Freeski, herrar, halfpipe, final
10.00-11.30 Snowboard, damer/herrar, parallellstorslalom, kval
11.10-14.00 Ishockey, damer, final
11.45-13.25 Alpint, herrar slalom, åk 2
12.30-15.20 Nordisk kombination, lag, Gundersen, stora backen
17.00-19.45 Short track, herrar 500 m final, damer 1 000 m final, herrar 5 000 m stafett final
17.20-18.05 Nordisk kombination, lag, Gundersen 4×5 km
18.05-21.00 Curling, herrar, semifinaler
18.15-19.45 Skidskytte, damer, stafett, 4×6 km

Fredag 23 februari
09.00-12.10 Konståkning, damer, fritt program
09.00-10.30 Alpint, damer, kombination, störtlopp
09.30-10.15 Freestyle, damer, skicross, seedningsrunda
11.15-12.40 Freestyle, damer, skicross, finaler
12.30-13.40 Alpint, damer, kombination, slalom
13.35-16.30 Curling, herrar, bronsmatch
14.40-17.00 Ishockey, herrar, semifinal
17.00-18.55 Skridsko, herrar, 1 000 m, final
18.05-21.00 Curling, damer, semifinaler
18.15-19.45 Skidskytte, herrar, stafett, 4×7,5 km
19.10-21.30 Ishockey, herrar, semifinal

Lördag 24 februari
09.00-10.00 Bob, fyrmanna, heat 1 och 2
09.00-09.30 Snowboard, herrar, big air, final
09.00-11.00 Alpint, lagtävling
10.00-12.15 Snowboard, damer/herrar, parallellstorslalom final
12.00-15.00 Längdskidor, herrar, 50 km, masstart
13.35-16.30 Curling, herrar, final
18.00-21.00 Skridsko, damer/herrar, masstart
18.05-21.00 Curling, damer, bronsmatch
19.10-22.00 Ishockey, herrar, bronsmatch

Söndag 25 februari
09.00-10.00 Curling, damer, final
09.00-10.00 Bob, fyrmanna, heat 3 och 4
09.00-10.00 Konståkning, galashow
11.10-16.00 Ishockey, herrar, final
13.15-15.15 Längdskidor, damer, 30 km, masstart
18.00-20.00 Avslutning.

(Med reservation för ändringar)

Restaurant Cajutan
21/1 Sukhumvit Soi 18. (bredvid Rembrandt hotell)
Bangkok
02-2580049 (Thai + Eng)
06-3597 9970 (Swe + Eng)
restaurant@cajutan.com